Õhksoojuspump on seade, millega saab ruume nii kütta kui jahutada. Kütmisel pumpab soojuspump soojusenergiat väliskeskkonnast siseruumi, jahutamisel aga siseruumist väliskeskkonda. Õhksoojuspumba poolt toodetav soojusenergia hulk on mitu korda suurem kui töötamiseks tarbitav elektrienergia kogus.

Soojuspumbaga säästad raha
Väga sageli arvatakse, et kui väljas on miinuskraadid, siis õhksoojuspump enam ruumide kütmiseks ei sobi. Nii see ikkagi ei ole. Külmaga kulub küll rohkem elektrienergiat süsteemi tööshoidmiseks, kuid talv on see, mil õhksoojuspump võimaldab suurimat kokkuhoidu muude kütteliikide arvelt. Peale selle on just sisse-väljalülitamine see, mis seadet kõige rohkem koormab ning selle eluiga lühendab. 
Õhksoojuspumba puhul reguleerib inverter kompressori võimsust ning pöördeid vastavalt vajadusele. Seade lülitatakse välja nii harva kui võimalik, töötamine on ökonoomsem ning ruumis valitseb kogu aeg ühtlane temperatuur.

Õhksoojuspumba hooldus on kerge
Pole vaja maksta regulaarset hooldustasu või soetada varuosi. Kõige tähtsam on filtrite puhastamine. Mustade filtrite kasutamisel on elektrikulu suurem. Filtreid on soovitav puhastada kord kuus. Toiming ise on lihtne ja võtab aega vaid paar minutit. Kindluse mõttes võid lasta esimese puhastamise teha ka asjatundjal. Kui esineb mingi töörike, siis lülita seade välja ning helista firmasse, kust sa seadme ostsid või mis selle paigaldas.

Milline soojuspump osta?
Sellele küsimusele vastamiseks on kõigepealt vaja välja selgitada, kui palju energiat mingi ajavahemiku jooksul hoone kütmiseks tarvis on. Mida suurem on pindala, kõrgem soovitud temperatuur ning kehvem soojustus, seda võimsamat seadet on vaja.

Soovite soojuspumpa osta? Oleme alati lahkelt valmis teid abistama ja nõustama. Võtke meiega ühendust e-maili teel info@gelidus.ee või helistage 5221371.